PozycjonowaniePozycjonowanie

Skuteczne pozycjonowanie to przede wszystkim dobre relacje pomiędzy specjalistami SEO, a partnerami biznesowymi z którymi przychodzi nam pracować. Od lat nasze usługi spotykają się z uznaniem klientów z różnych branż zarówno wśród lokalnych przedsiębiorców jak i tych działających w całej Polsce. Przed podjęciem współpracy dokładnie analizujemy środowisko biznesowe, konkurencję jak i sama stronę www, aby jak najlepiej dobrać strategię promocji marki w wyszukiwarce Google. Do każdego podchodzimy indywidualnie poznając jego potrzeby i cele. Przeprowadzamy audyty SEO zarówno off-site jak i on-site, przygotowujemy content plany i wykonujemy link building.

 

Posiadamy wieloletnie doświadczenie które pozwala nam odpowiednio dobrać strategię SEO dla twojej marki. Dzięki naszym działaniom wzrośnie ruch na stronie, a użytkownicy którzy na nią trafią będą konwertować. Kompleksowo zajmujemy się pozycjonowaniem sklepów internetowych, witryn firmowych oraz budowaniem marki osobistej w internecie.

 

W swoim portfolio posiadamy klientów z branż takich jak turystyka, kosmetologia, nieruchomości, szkolenia, dietetyka czy dekoracja wnętrz.

Co to jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to zbiór działań które mają na celu zwiększenie widoczności twojej marki w wyszukiwarce Google. Za każdym razem kiedy internauta wpisuje zapytanie, wyszukiwarka przetwarza wyniki w ten sposób aby zaproponować mu jak najtrafniejsze odpowiedzi. To czy twoja witryna się tam znajdzie zależy od ponad 300 czynników rankingowych i korelacji pomiędzy nimi czyli od tzw. algorytmu Google.

Pozycjonowanie – w jaki sposób działamy?

Najważniejszym aspektem pozycjonowania jest odpowiedni dobór słów kluczowych czyli haseł na które Twoja firma powinna wyświetlać się w Google. Ważne abyś czynnie uczestniczył w tym procesie przedstawiając specjaliście SEO swoje przemyślenia i wizje dotyczące biznesu który prowadzisz. Po przeprowadzeniu wstępnej rozmowy agencja SEO przetwarza zebrane informacje określając na podstawie narzędzi które słowa kluczowe są najczęściej wyszukiwane przez internautów oraz intencję jaka temu towarzyszy.

Kolejnym krokiem jaki podejmujemy jest analiza strony czyli tak zwany audyt SEO. Na tym etapie Twoja witryna zostanie prześwietlona zarówno jeśli chodzi o aspekty techniczne (szybkość ładowania strony, struktura strony czy certyfikat SSL) jak i stricte SEO (metatagi na stronie, ilość treści czy nagłówki). Badamy również dotychczasową historię czyli to czy wcześniej strona była pozycjonowana, a jeśli tak to czy były to robione poprawnie. Optymalizacja strony pozwala już na początku współpracy podnieść pozycję strony w wynikach wyszukiwania Google.

Dzięki analizie wcześniejszego linkowania oraz konkurencji specjalista SEO określa jaki nakład pracy potrzebny jest do osiągnięcia wysokich pozycji na wybrane frazy. Na tej podstawie określany jest budżet potrzebny na link building.

 

Link building to ostatni i najdłuższy etap pozycjonowania. W zależności od trudności słów kluczowych ustalane są linki (odnośniki) które comiesięcznie należy pozyskać w celu zwiększenia widoczności strony w wynikach organicznych Google.

 

Na koniec każdego miesiąca otrzymasz raport w którym zawarte są dane z narzędzi takich jak Google Analytics, Google Search Console czy Google Moja Firma.

Ile kosztuje pozycjonowanie stron www?

Usługa pozycjonowania powinna być wyceniana indywidualnie na podstawie konkurencji w wybranym segmencie oraz aktualnego stanu pozycjonowania. Koszt pozycjonowania składa się zazwyczaj z budżetu który comiesięcznie przeznaczany jest na pozyskanie odnośników do strony (artykuły sponsorowane, link z for, inny pozyska) oraz marży za obsługę kampanii (analizy, optymalizacja wynikająca ze zmian algorytmu itp.).

Dlaczego pozycjonowanie stron jest ważne?

Aby twój biznes zaistniał w wynikach wyszukiwania i pozyskiwał tym kanałem nowych klientów nie wystarczy posiadać strony internetowej, potrzebny jest szereg działań dzięki którym algorytm wyszukiwarki Google uzna, że warto wyświetlać ją na pierwszych miejscach na frazy kluczowe. Dopiero kiedy widoczność twojej strony wzrośnie zaczną na nią zaglądać potencjalni klienci zainteresowani usługą którą oferujesz. Kluczowym elementem na początku współpracy z agencją SEO jest odpowiedni dobór słów kluczowych dzięki czemu działania SEO takie jak link building przyniosą efekty.

Jak długo trwa pozycjonowanie stron internetowych?

Na tak zadane pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Czas potrzebny na osiągnięcie wyników w postaci wysokich pozycji na wybrane słowa kluczowe zależy od trudności fraz (czy konkurencja prowadzi działania związane z marketingiem internetowym? Czy strona nie posiada kary od Google obniżającej pozycji? Czy wcześniej były prowadzone działania związane z pozycjonowaniem). Pozycjonowanie to usługa długofalowa jeśli zalezy Ci na natychmiastowych wynikach warto skorzystać z reklam Google Ads.

Pozycjonowanie lokalne – dlaczego warto?

W Warszawie jest około 350 000 podmiotów gospodarczych. Z badań wynika, że około 66% użytkowników internetu przed nawiązaniem współpracy sprawdza potencjalnych kontrahentów w wyszukiwarce Google w poszukiwaniu informacji dotyczących wcześniejszych projektów, bądź opinii. Z łatwego równania możemy więc uzyskać informację, że w samej tylko Stolicy ponad 205 000 firm zostało sprawdzonych w internecie w celu uwiarygodnienia w oczach konsumentów. Do tego dochodzą internauci którzy wyszukują konkretnych usług i zazwyczaj przeglądają oni 2-3 pierwsze strony wyników na dane hasło. Jeśli Twoja firma nie znajduje się wśród wyników wyszukiwania związanych z twoją działalnością prawdopodobnie nikt nie dowie się co oferujesz.

Zainteresowany pozycjonowaniem w innych miastach?

Agencja SEO Embasy, Marcin Żmuda prowadzi kompleksowe działania zmierzające do zwiększenia widoczności firm w internecie zarówno dla klientów lokalnych jak i również ogólnopolskich. W naszym portfolio posiadamy partnerów biznesowych posiadających sklepy internetowe oraz świadczących usługi w Polsce oraz za granicą.

Embasy, Marcin Żmuda

ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 53G/59
WARSZAWA 03-982

mail: marcin.zmuda@embasy.pl
tel: 506-257-330

Numer NIP: 1132506286
Numer REGON: 147158359

To Top